سامانه ملی ابر سلامت

AbreSalamat-logo

در دنیایی زندگی می‌کنیم که دانش فناوری به شدت زمینه‌های مختلف زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است. در این میان سبک زندگی و سلامتی افراد نیز از این دانش بی نصیب نبوده و بخش زیادی از دغدغه مردم و مسئولان حوزه سلامت در گرو کاربرد فناوری در سلامت جامعه و سبک زندگی سالم است. قطعا دانشگاه ها و مراکز فناوری می توانند نقشی کلیدی در ارتقای سلامت جامعه داشته باشند. در همین راستا دانشگاه صنعتی شریف، به عنوان مغز صنعت و فناوری کشور، در سال‌های اخیر نگاه ویژه‌ای به سلامت داشته است.

دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دانشگاه پیشرو کشور در امر توسعه زیرساخت‌های فناوری، تلاش کرده است تا به عنوان همکاری امین و توانمند در کنار نظام سلامت کشور به ایفای نقش بپردازد و در این میان آزمایشگاه ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه به عنوان متولی پروژه ملی ابر سلامت، یکی از مراکز تاثیرگذار در ارتقای سلامت جامعه بوده است.

سامانه ابر سلامت، سامانه‌ای هوشمند و مبتنی بر مدل خودمراقبتی است. این سامانه تلاش می‌کند تا با تلفیق فناوری‌های نوین و دانش سلامت سبب بهبود کیفیت زندگی و ترویج سبک زندگی سالم گردد. ایجاد ظرفیت‌هایی مانند مشاوره، تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت، اطلاع رسانی هوشمند، نرم افزارهای سلامت، آموزش الکترونیکی و شبکه اجتماعی خدمتی نو در عرصه سلامت است که پیشکش مردم ایران زمین می‌شود.

سامانه ملی ابر سلامت، حاصل همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. همکاری هدفمندی که با حضور فعال همه انجمن‌های علمی و آموزشی حوزه سلامت و استفاده از ظرفیت‌های بسیار ارزشمند نظام سلامت خواهد توانست گامی در جهت تحقق چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ایران بردارد.

 

توانمندی‌های سامانه ابر سلامت:

– نمایش مشخصات پزشکی افراد

– امکان مدیریت پرونده پزشکی سایر افراد خانواده و دوستان

– اخطار دادن به کاربران جهت حفظ سلامتی و درمان بیماری

– برگزاری کلاس های آموزش مجازی

– ارائه مطالب پزشکی مطابق با خواسته هر کاربر و نیازهای آن ها

– امکان نظارت بر پرونده پزشکی افراد توسط پزشکان

– ارائه تخفیف های ویژه به کاربران ابر سلامت توسط پزشکان عضو

– مشاوره آنلاین: امکان پرسش و پاسخ بین کاربران، پزشکان عمومی و حتی متخصص

– تست پزشکی: امکان انجام یک سری آزمون های پزشکی توسط کاربران مانند تست افسردگی، تست اعتماد به نفس و …

– استفاده از سرویس‌های پیامکی

– امکان ارسال آزمایش‌های پزشکی و دریافت نتیجه، تحلیل و ارزیابی آن‌ها

– رزرو اینترنتی وقت ملاقات از نزدیک ترین پزشک به کاربر